So swot analýzou ste sa zrejme už stretli, keďže podstatná časť obyvateľov Bratislavy pracuje v korporátnom prostredí. Ja viem, že sobota je dňom kedy by ste zrejme na prácu nechceli ani len pomyslieť, ale myslím si, že je to nástroj, ktorý sa dá veľmi dobre využiť aj mimo pracovných povinností.

Dokážem Vám to na príklade obyčajného back squatu. Začnem jeho silnými stránkami.
Back squat je spomedzi všetkých drepov so záťažou technicky najjednoduchší, takže pri back squate dokážete drepnúť pravdepodobne najťažšiu váhu, a pri ťažkých váhach Vaše nohy silnejú, samozrejme pri dodržaní správnej techniky.

Medzi najväčšie slabiny zadného drepu patrí rozhodne fakt, že sa Ti môže veľmi ľahko stať, že taká Lucia, alebo Saša drepne viac ako Ty. Ak si žena, je to ok, ak si muž…je to tiež ok, rozhodne to nie je dôvod zatvárať sa do tmavej miestnosti a trestať sa liatím si vosku na stehná, alebo šľahaním sa tŕňovou vetvičkou po chrbte. Je totiž dosť pravdepodobné, že sa to zopakuje aj pri mŕtvom ťahu.

Čo sa týka príležitostí, tak tých máš pri back squatoch niekoľko. Môžeš sa pokúsiť drepnúť viac ako spomínané dievčatá, môžeš sa pokúsiť o svoje nové 5 reps MAX a trochu sa utešiť po tom ako zistíš, že to nie je viac ako drepli ony, alebo sa jednoducho budeš sústrediť na to, aby si spravil 25 ukážkových drepov.

A aké sú možné hrozby drepovania?! Mýty hovoria, že drepmi si môžeš poškodiť kolená. Zlými drepmi určite, ale keď si dáš pozor na techniku, tak drepy Tvojim kolenám rozhodne prospejú. Že Ti z nich narastú veľké stehná a lýtka?! Pozri sa na Palove lýtka, potrebuješ ešte ďalšie dôkazy?! Ja myslím, že nie a preto Ti nič nebráni v tom, aby si v sobotu prišiel na tréning.

[wod]5×5 Back Squat[/wod]

Chceš návod na to ako drepnúť 250 kíl?! Je to jednoduché, prídeš, zareveš, pomaly dosadneš do drepu, posedíš si tam a potom sa pokojne zdvihneš. Veľa šťastia…