V čom je výhoda skupinového tréningu

Vyriešme hneď dve dôležité oblasti. Rozdiel medzi individuálnym a skupinovým tréningom a tiež rozdiel medzi tréningom a cvičením. Poďme na to

Skupinový tréning vs. individuálne cvičenie

Aby sme nestrávili hodiny porovnávaním s každou aktivitou tak si ako príklad vyberieme klasického návštevníka fitness-centra, ktorý ide par krát za týždeň sám cvičiť do svojho najbližšieho fitka, obľúbeného fitka, fitka, ktoré ponúka Multisportku. Začnem nevýhodami nás, aby sme vás následne ohúrili výhodami.

Prvou nevýhodou môže byť práve vzdialenosť/lokalita. Nakoľko CrossFit je ťažké trénovať v obytnej zóne alebo v retailovej prevádzke vzhľadom na rôznorodosť tréningu, ktorý zahŕňa okrem behu aj prácu so závažiami, ktoré niekedy padajú na zem, do pár mesiacov by nás vyhodili z obchodných priestorov. Preto naša poloha v industrialnom areáli je dokonalá či už na kombináciu exteriérového behu s ostatnými časťami tréningu alebo jednoducho, že môžeme z času na čas pustiť smelo činku na zem, aby sme napríklad neohrozili bezpečnosť cvičenia.

Druhou a asi poslednou nevýhodou je, že všetci majitelia Multisport kartičiek budú mať pravdepodobne v akomkoľvek CrossFit gyme smolu. Dôvod je jednoduchý a ľahko pochopitelný. Zatiaľ čo vo fitness-centre si platíte za kľúčik od skrinky, ktorých je na 99% viac ako ľudí čo v jednom momente chcú ísť cvičiť tak v CrossFit gyme je obmedzený počet hodín a obmedzená kapacita jedného tréningu a napríklad u nás v Protone, aj keď máme najviac tréningov na Slovensku, máme kapacitu tak akurát pre našich členov, ktorí si platia plnú cenu za vedený tréning. A nemáme kam zmestiť „zľavnené“ vstupy z multisport kartičiek, ktoré proste pre nikoho okrem Multisportu nie sú výhodné. Vás ako zákazníkov nenútia nijak k pravidelnosti, zariadenie má z nich sumu, ktorá nie je akceptovateľná a nijak sa nezlučuje so systémom mesačných členstiev, na ktorých väčšina gymov funguje.

Výhod je z nášho pohľadu samozrejme podstatne viac. Časová efektivita je pre mnohých ľudí faktor číslo 1. Vyberieš si konkrétnu hodinu z rozvrhu, väčšinou z 10tich tréningov denne, nemusíš si nič pripravovať, len prísť, tréning je pre teba pripravený trénerom, trvá presne hodinu, nestihneš myslieť na bežné problémy svojho dňa a po hodine môžeš spokojne pokračovať v svojom dni, či už pracovne alebo oddychom. Zároveň sa vyhneš rutine, ktorá ťa skôr či neskôr vo fitness-centre začne nudiť. Počuli sme to stovky krát na vstupných konzultáciách. U nás je každý tréning unikátny a tréner ho nastavuje na tvoje pohybové možnosti. Takže ťa to nudiť nebude. No a nakoniec, to najpodstatnejšie je, že tréning je vedený trénerom, ktorý na teba naozaj dozerá a stará sa o to aby tvoje cvičenie bolo korektné, v správnej intenzite a posúvalo ťa dopredu. Naši tréneri majú za sebou 10tisíce(dobre čítaš) človeko/hodín a tak množstvo našich skúsenosti či už s pohybovými problémami alebo proste s individuálnym nastavením tréningu je neporovnateľné s kýmkoľvek vo fitness-centre. Pár krát sme počuli otázku, prečo nemáme v gyme zrkadlá a naša odpoveď je na to vždy rovnaká. Na kontrolu pohybu je tu tréner, človek aj tak nemá schopnosť sa v zrkadle opraviť popri tom ako robí často komplexné pohyby. A hlavne nemáme tu kultúru neustáleho obzerania sa a fotenia sa v zrkadle. Naopak bez ohľadu na vek, pohlavie, stavbu tela či ďalšie parametre sú si všetci na tréningu rovní a cítia sa tam dobre.

Skupinový tréning vs. skupinové cvičenie

Rovno môžeme premostiť na rozdiel medzi bežnou „skupinovkou“ vo forme jumpingu, HIIT, kalisteniky, tabaty, kruhového cvičenia, body pump, spinningu a našim TRÉNINGOM. V prvom rade skupinové cvičenia sú vedené inštruktormi nie trénermi. Vizuálne si rozdiel predstavte tak, že inštruktor má pravdepodobne nejaký mikrofónik, cvičí so skupinou, venuje sa púšťaniu hudby prípadne intervalov. Z trénerského pohľadu spĺňa maximálne jednu zo základných oblastí a to ukážku cvičenia. Tréner však okrem ukážky musí vedieť aj identifkovať chyby, opraviť ich, skontrolovať či došlo k zlepšeniu, riadiť flow hodiny a pri komplexnom tréningu je nutné dohliadať na bezpečnosť. Áno, tréning je určite nebezpečnejší ako poskakovanie po trampolínke alebo robenie jednoduchých, často zbytočných pohybov na rôznych kruháčoch a hiit tréningoch. Práve komplexnosť pohybov pod dohľadom trénera je jedným z kľúčov k úspechu nášho tréningového programu, vďaka čomu CrossFit trénujú ľudia roky niekoľko krát do týždňa a nie príležitostne keď si nájdu čas dva tri krát do mesiaca. Ďalšim rozdielom je práve dostupnosť danej služby. Väčšina skupinových cvičení je pár krát do týždňa v poobedných hodinách, ak má niektoré zariadenie aspoň jedno cvičenie aj ráno pred prácou tak je to už prémium. Tým pádom vás to nijak nevedie k pravidelnosti, keď nemáte k dispozícii dostatok možností na odtrénovanie. Je to preto, že pre väčšinu zariadení sú skupinové cvičenia len doplnkom v rámci balíčka služieb. Pre nás je to najpodstatnejšia časť našej ponuky v gyme a preto ponúkame na výber až 54 tréningových časov týždenne, od skorého rána 5:30 cez obednú prestávku 11:30 až po neskorý večer. Je ťažké vyhovoriť sa, že ste nemali kedy ísť na tréning, keď máme rozvrh dostupný 363 dní v roku bez 25. decembra a 1. januára.

Nepresvedčil som vás? Napíšte mi, rád to s vami preberiem.

Presvedčil som vás? Kliknite na tlačidlo nižšie aby sme sa čo najskôr videli na našom skupinovom tréningu!

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?